Uşak Üniversitesi Banaz Meslek Yüksekokulu

 

Yüksekokulumuz Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlı olarak 1993-1994 Eğitim Öğretim yılında Banaz ilçesinde İşletmecilik ve Seramik (daha sonra öğrenci gelmediği için kapandı)  programlarına 60 öğrencisi ile eğitim öğretime başladı. Açılan programlar yöreye hitap edebilecek ve bu bölgede gerekli olan teknik ara eleman ihtiyacını karşılamak düşüncesi ile programlar açılmış idi. Kimya Teknolojisi, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Mimari Dekoratif Sanatlar, İç Mekân Tasarımı, Laboratuvar Teknolojisi ve İnşaat Teknolojisi programları ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Banaz Meslek Yüksekokulu Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlı iken 17 Mart 2006 tarihinde kurulan Uşak Üniversitesine bağlı olarak eğitim öğretimine devam etmektedir.

Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen öğrencilerimize eğitim verilmektedir. Yüksekokulumuz programlarından her yıl öğrencilerimiz diğer 4 yıllık fakültelere dikey geçiş yapmakta ve bu yüzden öğrencilerimizi cezp etmektedir.