Uşak Üniversitesi Banaz Meslek Yüksekokulu

 

Programın Amacı:

Ekolojik, ekonomik, sosyal ve teknik konular donanımlı, ormanların bakım, gençleştirilmesi ve iyileştirilmesi, verimsiz orman alanlarının verimli hale dönüştürülmesi ve mevcut ormanların korunması ve sürekliliğinin sağlanması konularında hakkında gerekli bilgi ve bu bilgileri pratiğe sahip teknik elemanlar yetiştirmek.

 

Programın Sektördeki Yeri:

Ormancılık ve Orman Ürünleri Programını, bitirenlere "Ön Lisans Diploması ve "Odun Dışı Orman Ürünleri Teknikeri" unvanı verilir. Ormancılık ve Orman Ürünleri Teknikerleri, özellikle odun dışı orman ürünlerinin işlendiği ve ticaretinin yapıldığı özel veya kamu sektörü işletmelerinde, TC Çevre ve Orman Bakanlığının Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra birimlerinde, teknik eleman olarak çalışabilirler. Ayrıca, potansiyel bitkisel kaynaklarımızın sürdürülebilir yönetimi bağlamında hazırlanacak projelerde, özellikle arazi aşamalarını oluşturan etüt ve envanter çalışmalarını üstlenebilirler.

Bu programdan mezun öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile alanlarıyla ilgili olarak Orman Mühendisliği ve Orman Endüstrisi Mühendisliği bölümlerine dikey geçiş yapabilmektedir.

 

Program Bilgi Paketi :

Müfredat ve ders içeriklerine erişmek için TIKLAYIN. 

 

Program Mail Adresi :   ormancilik@usak.edu.tr

 

Program Öğretim Elemanları :

 

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahman KARAMAN

Öğr. Gör.Dr.Ahmet Erkan METİN

abdurrahman.karaman@usak.edu.tr

erkan.metin@usak.edu.tr

3520

3532

 

 

Öğr. Gör. Hayrettin MERİÇ

Öğr. Gör. Fatma AYDIN YENİ

hayrettin.meric@usak.edu.tr

fatma.aydinyeni@usak.edu.tr

3543

3533