Uşak Üniversitesi Banaz Meslek Yüksekokulu

 

 

 Programın Amacı :

İnşaat Teknolojisi Programı, insanların günlük yaşantısında kullandığı her türlü yapının yapımı ve işletimi üzerine ön eğitim-öğretim veren bir programdır. İnşaat Teknolojisi, temeli matematik ve fizik eğitimine dayanan ve sonrasında yapı, mekanik, hidrolik, yapı malzemeleri, ulaştırma ve yapı yönetimi gibi temel mühendislik bilimlerine dair genel bilgilerin verildiği teknik programdır.

Programın ana hedefi; bilim ve teknolojiyi takip eden, gelişen teknolojiye paralel olarak gerekli bilgi ve bu bilgileri pratiğe sahip ara eleman yetiştirmektir.

 

Programın Sektördeki Yeri :

İnşaat Teknolojisi Programı mezunları İnşaat Teknikeri ünvanı alırlar. Program mezunları ülkemizin en önemli sektörü olan inşaat sektöründe İnşaat Teknikeri olarak; gerek kamu sektöründe (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı; Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve bu bakanlıklara bağlı kuruluşlar, Devlet Su İşleri, Kara Yolları, İller Bankası, il ve ilçe belediyeleri vb.), gerekse özel sektörde kontrolörlük birimleri, denetim birimleri, şantiye ve proje ofislerinde istihdam olanaklarına sahiptirler.

Mezun öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile alanlarıyla ilgili olarak İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümlerine dikey geçiş yapabilmektedir.

 

Program Bilgi Paketi :

Müfredat ve ders içeriklerine erişmek için TIKLAYIN.

 

Program Mail Adresi : insaatbolumu@usak.edu.tr

 

Program Öğretim Elemanları :

 

 

Öğr.Gör. Hakan AKBABA

Öğr.Gör. Mürüvvet SURA

hakan.akbaba@usak.edu.tr

muruvvet.sura@usak.edu.tr

 

3542

3538